Samorząd Uczniowski naszej szkoły już po raz trzeci ogłosił konkurs na najpiękniejsze zdjęcia pt. „Zima w powiecie wejherowskim”. Jury: Monika Załuska oraz Karol Bronk wybrali najpiękniejsze obrazy tej zimy uwiecznione przez uczniów.

1 miejsce – Edyta Renka (IIa) – zdjęcia z Leśniewa

2 miejsce – Agata Labuda (Ih) – zdjęcia z Luzina i Wejherowa

3 miejsce – Fabiana Szymichowska (Ih) – zdjęcia z Gościcina

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Edyta Renka

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Z tej okazji w naszej szkole gościmy wystawę Instytutu Pamięci Narodowej poświęconą Danucie Siedzikównie.

W dniu 25 lutego 2020 r. uczniowie klasy III B w zawodzie fryzjer, III F w zawodzie cukiernik i III G w zawodzie kucharz udali się na zajęcia edukacyjne do Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wejherowie. Na miejscu przywitała nas Pani Kierownik Inspektoratu Anna Cygert. Zajęcia poprowadziła Pani Żaneta Grzybek.

Uczniowie poznali historię powstania ubezpieczeń społecznych oraz najważniejsze zadania jakie wykonuje ZUS wobec ubezpieczonych, płatników składek i świadczeniobiorców. Uczniowie poznali również jakie obowiązkowe składki musi opłacać przedsiębiorca w ZUS oraz z jakich ulg może skorzystać przedsiębiorca po rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej (ulga na start, preferencyjne składki ZUS, mały ZUS oraz działalność nieewidencjonowana). Na zakończenie zajęć uczniowie musieli wytężyć umysł, aby wypełnić krzyżówkę podsumowującą zajęcia.

Składamy serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie oraz przeprowadzone zajęcia dla Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wejherowie.

W dniu 24 lutego 2020 r. odbyła się III edycja konkursu szkolnego "Moja firma". W wyniku przeprowadzenia wstępnej analizy biznesplanów tj. I etapu konkursu, komisja wyłoniła 10 zespołów, które wzięły udział w II etapie konkursu. W II etapie konkursu, który odbył się 24 lutego 2020 r. jury oceniło prace pod względem uwzględnienia elementów obowiązkowych w biznesplanach, przejrzystości dokumentu i prezentacji danych oraz realności wdrożenia pomysłu na działalność na terenie gminy Wejherowo. W drugiej części finału, każdy zespół miał za zadanie wykonanie testu z zakresu przedsiębiorczości składającego się z 30 pytań.

Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce – Norbert Białk, Dominik Lessnau (klasa II F)
II miejsce – Dosz Sandra, Karolina Erdmańska, Julia Kwidzińska (klasa II F)
III miejsce – Joanna Pranschke, Edyta Renka (klasa II A)

W środę 05.02.2020r. na pracowni fryzjerskiej gościliśmy uczniów klasy 8c i 6/7b zespołów edukacyjno-terapeutycznych  Szkoły Podstawowej z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Nasi młodzi, przyszli fryzjerzy mogli popracować nad czesaniem i modelowanie włosów zaproszonych uczniów. Dodatkową atrakcją warsztatów było wykonanie niektórym uczennicom  makijażu dziennego. Było to nie lada wyzwanie, ale przyszłe fryzjerki bardzo się starały i efekt był imponujący! Radość wśród dzieci była ogromna, bowiem w ciągu kilku minut przebyły niezwykłą metamorfozę. Dzieci opuściły naszą szkołę pełne uśmiechu i dumnie pokazywały nowe stylizacje.

Samorząd Uczniowski wraz opiekunem Karolem Bronk zorganizowali kolejny raz w naszej szkole akcję pomocy czworonogom ze Schroniska w Dąbrówce. Za zebrane koce i jedzenie dla psów i kotów otrzymaliśmy wielkie podziękowania.

JSN Solid is designed by JoomlaShine.com