Dnia 20 maja Uczniowie klasy fryzjerskiej wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Redą. Rzeka zachwycająca, malownicza godna polecenia dla kajakarzy posiadających doświadczenie w spływach kajakowych. Wszyscy uczestnicy raczyli się wyjątkowymi widokami była to także niesamowita przygoda i zabawa.

14 maja klasa 3b odwiedziła Park Trampolin JumpSquad w Wejherowie. Uczniowie mieli świetną zabawę połączoną z ćwiczeniami pod nadzorem trenerów. Trening na trampolinach to wspaniały sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu pracy a przy okazji pozwala pozbyć się boczków przed latem. Polecamy wszystkim rządnym wrażeń "skoczkom trampolinowym"

W dniu 22.05.2019r.  na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie, odbyła się Powiatowa Licealiada w Indywidualnej Lekkoatletyce. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkiej Licealiady, która odbyła się 29.05.2019 r. w Chojnicach. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Nasi uczniowie dzielnie walczyli w konkurencjach biegowych oraz technicznych. Skok w dal Benjamin Gruba ( IIC), pchnięcie kulą Jakub Groth (IIG). W biegu na 800m chłopców imponujący start zaliczyli: Dorian Domachowski ( IC) i Przemysław Srok. Pierwszy z nich z czasem 2:15:83 wygrał swoją serię biegową i zajął I miejsce w powiecie, natomiast Przemek z czasem 2:18:36 zajął 3 miejsce i tym samym zakwalifikował się do Finałów Wojewódzkiej Licealiady. Na zakończenie zawodów najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali nagrodzeni medalami i dyplomami . Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie.

Poziom sportowy zawodów w Chojnicach był bardzo wysoki  i wyrównany. Zawodnicy z powiatu wejherowskiego dzielnie walczyli o najlepsze lokaty w swoich konkurencjach.  Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom sportowy w biegu na 800 metrów zajmując 5 (Przemysław Srok) i 7 miejsce (Dorian Domachowski) w Finale Wojewódzkiej Licealiady na 19 uczestników ( 3 serie biegowe) tej konkurencji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ww. uczniowie chodzą do I klasy, pomimo tego z sukcesami rywalizowali ze starszymi kolegami. Jest to dobry prognostyk na dalsze lata udziałów w zawodach w szkolnym kalendarzu zawodów.

Samorząd Uczniowski wraz opiekunem Karolem Bronk zorganizowali już po raz czwarty w naszej szkole akcję pomocy czworonogom ze Schroniska w Dąbrówce. Za zebrane koce i jedzenie dla psów i kotów otrzymaliśmy wielkie podziękowania.

Już po raz drugi Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Karolem Bronk zorganizował dzień przedstawień opartych na kaszubskich opowieściach. Legendy z Mierzina, Wielkich Chełm, Gdańska oraz Bytowa przygotowali uczniowie z klas Ia,Ib,Id oraz Ie. Młodzież do występu przygotowali wychowawcy: Monika Załuska, Ilona Smykowska, Grzegorz Sawicki oraz Michał Czapiński. Prezentację przygotował Andrzej Krauze oraz Karol Bronk. Wielkie Podziękowania dla naszych uzdolnionych aktorek i aktorów!

W poniedziałek 27 maja 2019 r. uczniowie z klas III A i III B udali się na zajęcia edukacyjne do Kaszubskiego Banku Spółdzielczego w Wejherowie. Klasy uczestniczyły w  zajęciach pt. "Z Bankiem w dorosłość, czyli jak mądrze wydawać, oszczędzać i pożyczać pieniądze".  Druga część zajęć dotyczyła form zabezpieczenia pieniądza. Uczniowie dowiedzieli się ile pieniędzy krąży w gospodarce oraz mogli zweryfikować czy posiadane przez nich banknoty są autentyczne. Uczniowie dowiedzieli się również na co zwrócić uwagę przy transakcjach internetowych oraz wypłatach pieniędzy z bankomatów, aby nie stać się ofiarą oszustwa. Na końcu uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić jak wygląda banknot w świetle UV. Serdecznie dziękujemy Pani Monice Kreczmer za bardzo interesujące zajęcia.