29 pażdziernika 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w VI Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym Literacka Kuchnia. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2F: Adrian Maksymiuk i Norbert Białk, pod opieką p. Urszuli Kordyńskiej.
Zadaniem na konkursie było przygotowanie zakąski i deseru inspirowanego książką, literaturą piękną oczywiście - nie kucharską, bo to było by za proste. Adrian przygotował Comber z jelenia podany z sosem i grzybami, na podstawie fragmentu książki Krzyżacy Sienkiewicza. Norbert podał Chmurkę na wyspie tropików (deser z czekoladą, owocowym puree), a inspiracją był fragment książki Natalii Sońskiej Cała przyjemność po mojej stronie.

W efekcie drużyna zdobyła II miejsce w katagorii Zakąska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze rozwoju zawodowego!

22 października 2019r.uczniowie Niepublicznej Szkoły Rzemiosła klas trzecich fryzjerskich wraz z opiekunami uczestniczyli w lekcji zorganizowanej w Salonie fryzjersko-perukarskim Marzeny Blokus. Młodzież miała  okazję na żywo pogłębić wiedzę oraz tajniki perukarstwa, zobaczyć jak powstają wyroby z włosów. Miłym akcentem było przymierzanie gotowych peruk o różnych długościach i kolorach włosów. Pani Marzenie Blokus serdecznie dziękujemy za udostępnienie pracowni oraz ciekawy wykład przyszłym adeptom fryzjerstwa i uchylenie tajemnic sztuki zawodowej.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Karolem Bronk przygotował specjalne plakaty z życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły w dniu Dniu Edukacji Narodowej.

Od 7 do 14 października uczniowie mogli zwiedzić wystawę Instytutu Pamięci Narodowej „Okupacja niemiecka na Kaszubach i Kociewiu w 1939r.” Na zaproszenie koła historycznego przybyła do naszej szkoły przedstawicielka IPN w Gdańsku dr Izabela Brzezińska i przeprowadziła w z młodzieżą warsztaty dotyczące pierwszego okresu II wojny światowej.

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W poniedziałek 26 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klas pierwszych nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

Od 7 do 14 października uczniowie naszej szkoły mogą zwiedzić wystawę Instytutu Pamięci Narodowej „Okupacja niemiecka na Kaszubach i Kociewiu w 1939r.”.

JSN Solid is designed by JoomlaShine.com