W dniach od 26 do 28 lutego 2018 odbył się I etap konkursu historycznego: „Piaśnica – Nie zapomnieć”. Celem było zachęcenie uczniów do poznania przeszłości i historii regionu oraz kształtowanie u młodzieży tożsamości narodowej i postawy patriotycznej.  Konkurs składał się z dwóch części: filmowej oraz testu wiedzy. Przystąpili do niego wszyscy uczniowie klas pierwszych oraz drugich. W jury zasiedli: Monika Załuska oraz Karol Bronk.

 

I miejsce – Karolina Lange – IIc, Sebastian Czaja IId

II miejsce – Krzysztof Wieczorej IIc, Paulina Lejkowska Iib

III miejsce – Weronika Drawc Iia, Dominika Jamros IIb

 

   4 kwietnia odbył się drugi etap konkursu przygotowany wraz z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku. Młodzież rywalizowała w grze miejskiej o Piaśnicy. Te nietypowe zawody przygotował Daniel Sieczkowski – pracownik IPN. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i rozpoczęli wyścigi. Musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością topografii Wejherowa i m.in. odkryć nazwiska wybitnych ludzi, którzy zasłużyli się dla naszego miasta. Aby wygrać - grupy musiały dokładnie czytać polecenia do zadań,  jak najszybciej poruszać się po mieście,  odszukać pamiątkowe tablice i pomniki oraz wykazać się wiedzą o tragicznych wydarzeniach w Piaśnicy. Wygrał zespół w składzie:

Sebastian Czaja, Paulina Lejkowska, Dominika Jamros

Wszyscy uczestnicy historycznych zawodów otrzymali nagrody przygotowane przez IPN oddział w Gdańsku - współorganizatora II etapu szkolnego konkursu historycznego.

 

Ostateczne wyniki konkursu historycznego „Piaśnica nie-zapomnieć” po II etapach:

 

1. miejsce Sebastian Czaja

2. miejsce Paulina Lejkowska

3. miejsce Dominika Jamros

 

 

JSN Solid is designed by JoomlaShine.com