Kultywując wielowiekowe tradycje szkoleniowe, organizacja cechowa zrzeszona w Powiatowym Cechu Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Wejherowie zaplanowała rozwój edukacji ukierunkowanej zawodowo. Zaproponowała konkurencyjną formę kształcenia zawodowego,atrakcyjniejszą niż pozostałe placówki oświatowe powiatu wejherowskiego. Przedstawiono ofertę, która ma zachęcić młodzież gimnazjalną z terenu wejherowskiego do podjęcia nauki zawodu, przy gwarancji wysokiego poziomu kształcenia. Młodzież podejmująca naukę w naszej szkole realizuje praktyczną naukę zawodu w firmach i zakładach rzemieślniczych będących członkami wejherowskiego cechu.

Nasza placówka jest szkołą niepubliczną. Ukończenie szkoły gwarantuje absolwentom przygotowanie potrzebne na kolejnym etapie kształcenia, duże prawdopodobieństwo zatrudnienia w lokalnych firmach lub przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Obecnie kształcenie w placówce odbywa się w 21 zawodach, w czterech obszarach: usługowym, budowlanym, mechanicznym i gastronomicznym. Obszar usługowy obejmuje zawody: fryzjerstolarztapicer i sprzedawca, krawiec, elektryk.

W branży budowlanej można kształcić się w zawodach: murarz-tynkarzmonter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych i dekarz, mechanik - monter maszyn i urządzeń, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Obszar mechaniczny to zawody: mechanik pojazdów samochodowychelektromechanik pojazdów samochodowychblacharz samochodowyślusarz ,złotnik-jubiler, lakiernik samochodowy

Natomiast sektor gastronomiczny obejmuje następujące zawody: kucharzcukiernikpiekarz, przetwórca mięsa.

JSN Solid is designed by JoomlaShine.com