Drogie Uczennice/Drodzy Uczniowie
W naszej szkole odbędzie się konkurs recytatorski literatury kaszubskiej.
Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz
pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi
artystycznej, a także ma wpływ na pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej.
KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 13 MAJA 2021 ROKU w AULI NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY RZEMIIOSŁA im św. JÓZEFA w WEJHEROWIE
8:00-8:30 – klasa Ia
8:30-8:50 – klasa I g
8:50-9:15 – klasa Ih
1. Uczestnicy przygotowują wiersz, który powstał w języku kaszubskim
2. Łączny czas prezentacji utworu nie może przekraczać 4 minut y - w przypadku przekroczenia czasu recytacji komisja przerwie prezentację.
3. Uczestników obowiązuje pamięciowe opanowanie utworu.
4. Teksty nie powinny zawierać wulgaryzmów, epitetów o ujemnym nacechowaniu, wyrażeń niestosownych - rubasznych.
5. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas pierwszych (uczących się języka kaszubskiego – grupa Ia. Ig, Ih) Niepublicznej Szkoły Rzemiosła im św. Józefa w Wejherowie
6. Komisja oceniająca uczestników dokonuje oceny, uwzględniając następujące kryteria:
� dobór repertuaru,
� interpretacja utworu,
� kultura słowa,
� ogólny wyraz artystyczny prezentacji.
7. Uczestnicy konkursu otrzymują ocenę z recytacji wiersza – język kaszubski oraz 15 punktów z zachowania. Laureaci konkursu za zajęcie I, II, III miejsca i za wyróżnienie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
Przewiduje się inne nagrody specjalne ufundowane przez współorganizatorów i sponsorów.
Organizatorem konkursu jest p.Andrzej Krauze.