W sobotę 19 marca społeczność naszej szkoły, na zaproszenie Cechu Rzemiosł , świętowała Dzień Patrona Rzemiosła – św. Józefa, który jest jednocześnie patronem naszej szkoły

Obchody rozpoczęły się od uroczystego przemarszu Zarządu Cechu z p. Ryszardem Pionk na czele, przedstawicieli władz powiatu, miasta i gminy Wejherowo, rzemieślników, przedsiębiorców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły oraz wszystkich zaproszonych gości spod Domu Rzemiosła do Kolegiaty, gdzie złożyliśmy kwiaty na Skwerze im. Jana Pawła II, a następnie uczestniczyliśmy w mszy św. w intencji rzemieślników. Przyszedł też czas na uroczysty obiad i słodki poczęstunek.
Święto Rzemiosła to ważny dzień w życiu naszej społeczności szkolnej. Wówczas przypominamy sobie, że jesteśmy częścią określonej wspólnoty, która kształtuje naszą tożsamość i chęć rozwoju.